Instrukcja składania insertów

 1. Upewnij się, że masz wszystkie potrzebne narzędzia i materiały do złożenia insertu.
  Zalecane narzędzia to klej (np. klej do drewna np. Wikol), ręcznik papierowy, patyczki higieniczne, papier ścierny o gradacji 150-300, nóż segmentowy z łamanym ostrzem.
 2. Przygotuj również instrukcję montażu, którą otrzymałeś w zestawie.
 3. Rozłóż drewniane arkusze na stole i upewnij się, że nie brakuje żadnego elementu. Przed wyjęciem / wypchnięciem elementów z arkusza, upewnij się, że wiesz, skąd pochodzi każdy element, aby uniknąć pomyłek. Zalecamy składanie każdego pojemnika / elementu oddzielnie aby uniknąć pomyłek oraz pomieszania elementów.
 4. Ostatnia strona instrukcji zawiera model 3D insertu, który odzwierciedla w jakim sposób łączyć poszczególne elementy. Na końcu każdej instrukcji, zamieszczamy również nasze sugestie dotyczące składania konkretnego modelu.
 5. Postaraj się wypchnąć poszczególne elementy z drewnianych arkuszy. Jeżeli pojawi się trudność z wypchnięciem, któregoś z elementów zalecamy użycie noża aby usunąć połączenie danego elementu z arkuszem.
 6. Zalecamy aby początkowo złożyć każdy element „na sucho” (bez sklejania), w celu upewnienia się, czy poszczególne elementy zostały prawidłowo dopasowane oraz zorientowane wobec siebie.
 7. Staramy się aby wszystkie elementy były ze sobą bardzo dokładnie spasowane. Jeżeli jednak łączenie poszczególnych elementów powoduje trudności, zastosuj odpowiednie techniki, takie jak szlifowanie lub delikatne nacięcie nożykiem, aby dopasować je do siebie.
 8. Jeżeli wszystkie elementy pasują do siebie, połącz je przy użyciu niewielkiej ilości kleju. Nadmiar kleju usuń za pomocą patyczków higienicznych, wykałaczki lub ręcznika papierowego.
 9. Pozostaw zmontowane elementy do wyschnięcia na tak długo jak zaleca producent użytego kleju. Zazwyczaj jest to czas nie krótszy niż kilka godzin.
 10. Jeżeli planujesz pomalować swój insert, upewnij się, że użyty lakier bądź bejca są odpowiednie do zastosowania ze sklejką brzozową.
 11. Umieszczając insert w pudełku upewnij się czy każdy element jest prawidłowo zorientowany względem pudełka. Nie staraj się wciskać żadnych elementów na siłę.
 12. W razie jakichkolwiek problemów lub wątpliwości skontaktuj się z nami mailowo: kontakt@luckygraw.pl.